Sağlık Hizmetleri

SAĞLIK HİZMETLERİ

 

Üniversitemiz akademik ve idari personeliyle bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri; kendilerinin veya ailesinin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan (Emekli Sandığı, S.S.K., Bağ-Kur) tedavi yardımı almadığını belgeleyen öğrencilerimizin tedavileri ve muayeneleri Mefharet Koçman Sağlık Merkezinde yapılmaktadır. 

Ayrıca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Sağlık İşleri ve Sağlık Raporları Yönetmeliği'nin kapsam dışı bıraktığı öğrencilerimiz arzu ettikleri takdirde Merkezimizde tedavi ve muayenelerini (diş tedavisi hariç) yaptırabilmektedirler. Ancak muayene ve tedavilerine ilişkin giderler (tahlil, tetkik, ilaç bedelleri vb.) karşılanmamaktadır. 

Mefharet Koçman Sağlık Merkezinde önleyici sağlık hizmetleri, medikal tanı ve tedavi hizmetleri, ilk yardım ve bakım hizmetleri, gençlik danışma birimi hizmetleri verilmektedir. 

İleri tetkik ve tedavi gerektiren vakalarda personelimiz ve bakmakla yükümlü oldukları aile fertleriyle öğrencilerimiz, Muğla Devlet Hastanesi ile çevre illerdeki Üniversitelerin Tıp Fakülteleri Araştırma ve Uygulama Hastanelerine sevk edilmektedirler.

Akademik Takvim
Ders Kayıtları 2017-2018
Ders Programları
Öğrenci Formları
Sektör İş İlanları
Yönetmelikler
Mezunlarımız
Kongre ve Sempozyumlar
Bağlantılar
İletişim

Öğrenci İşleri Telefon: 

0 252 211 18 58

0 252 211 18 65


Dekanlık  Özel Kalem Telefon:

0 252 211 18 46

 

Faks:

0 252 211 18 47

 

Adres:

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Turizm Fakültesi
48170 Kötekli / MUĞLAE-posta:

turizm@mu.edu.tr

 

Yukarı Çık